Дітей не відлякаєш суворістю, вони не переносять тільки брехні.
О. Толстой
Урок математики. 2 клас
Мета: відпрацьовувати спосіб дії додавання і віднімання, удосконалювати навички обчислень за допомогою двох лінійок; формувати в учнів навчальну дію контролю та оцінки в умовах розв’язування конкретно-практичних задач.
Тип уроку. Урок розв’язування конкретно-практичних задач.
Хід уроку.
I. Створення ситуації успіху
– Сьогодні до нас на урок, через розчинене вікно завітав осінній вітерець.
Розкидав осіннє листя. Пошумів і поставив вам таке запитання:
– Чим "розмовляє" математика? (Цифрами, знаками, формулами, схемами.)
- Сьогодні, як завжди, на уроці ми будемо розмовляти мовою математики.
Хвилинка каліграфії.
- Вітерець заніс на листочку записану цифру 6. Давайте пригадаємо її написання та каліграфічно запишемо. (Діти пишуть.)
- А зараз створіть із шістки казкову «четвірку».
- Що ви можете розказати про число 6.
- Діти, ви вмієте працювати з частинами?
- Що ми повинні знати, щоб знайти ціле?
- Хто може записати формулу для знаходження цілого?
- Розв’яжіть приклади, у яких треба знайти ціле. (Ці приклади записані на осінніх листочках, котрі нам у клас заніс вітерець.)
Перевірка (здійснюється з опорою на колір листка)
Проміжна рефлексія.
- Що вам допомогло вибрати правильні приклади?
- Як назвати результат додавання?
- Вам було важко додавати числа?
- Як ви додавали?
- Швидко і правильно розв’язали. Молодц
II. Розв’язування конкретно-практичних завдань
Завдання до уроку записані на дошці на осінніх листках.
Складання прикладів за двома лінійками.
- Яке завдання ви поставили б, дивлячись на ці лінійки? (Висловлювання дітей. Скласти приклади на додавання і віднімання.)
- На що слід звернути увагу, складаючи приклади?
(Діти виходять до дошки і показують, розповідають про спосіб виконання дій на на 2-ох лінійках.)
Обчислення прикладів за допомогою двох лінійок.
- Виберіть серед записаних прикладів ті, які усно розв’язати важко.
а-а 1+1 7+9 0+1 18+2
17-9 а-1 9-6 11-8 13+7
3+2 16+3 15-6 16-7 10+8
Перевірка.
Для перевірки завдання викликаються два учні, які вибрали однакові приклади.
Діти пояснюють виконання за допомогою лінійок.
Робота в зошитах.
- Чи можемо знайти ціле в цих казкових прикладах? Чому? Що нам може допомогти розв’язати ці приклади?
- Розв’яжіть приклади в зошиті. (Діти працюють в парах.)
- А зараз складіть 3 приклади самостійно. (Взаємоперевірка.)
Технологія «Броунівський рух».
- На осінніх листочках приклади на віднімання. Спробуймо обчислити їх усно.
Фізкультхвилинка
- Вітер колише дерева.
- Листочки крутяться, коли летять з дерева.
- Захоплюються красою осіннього лісу.
Додавання і віднімання за допомогою числової прямої.
Завдання за вибором.
- На дошці залишився листочок без завдання. Яке завдання ви хочете виконати? (Діти обирають.)
ІІІ. Створення ситуації розриву. Формулювання окремої навчальної задачі
– Приклад з 5 доданками зможете обчислити: 5+5+8+1+1=? Чому?
– Отже, яке завдання поставимо собі на наступний урок? (Знайти способи обчислення таких прикладів.)
ІV.Рефлексія
– Що сподобалося на уроці?
– Що нового відкрили для себе?
– Щоб хотіли зробити на наступному уроці?
– То яке завдання поставили для себе?
- Дякую. Молодці!
О. Толстой
Урок математики в 2 класі
|
Розв’язування прикладів за допомогою лінійок
|
Рибненська ЗОШ І – ІІ ступенів
Никифорак Г.Г.
|
Тема уроку:
Розв'язування прикладів за
допомогою лінійок
Мета: відпрацьовувати спосіб дії додавання і віднімання, удосконалювати навички обчислень за допомогою двох лінійок; формувати в учнів навчальну дію контролю та оцінки в умовах розв’язування конкретно-практичних задач.
Тип уроку. Урок розв’язування конкретно-практичних задач.
Хід уроку.
I. Створення ситуації успіху
– Сьогодні до нас на урок, через розчинене вікно завітав осінній вітерець.
Розкидав осіннє листя. Пошумів і поставив вам таке запитання:
– Чим "розмовляє" математика? (Цифрами, знаками, формулами, схемами.)
- Сьогодні, як завжди, на уроці ми будемо розмовляти мовою математики.
Хвилинка каліграфії.
- Вітерець заніс на листочку записану цифру 6. Давайте пригадаємо її написання та каліграфічно запишемо. (Діти пишуть.)
- А зараз створіть із шістки казкову «четвірку».
- Що ви можете розказати про число 6.
- Діти, ви вмієте працювати з частинами?
- Що ми повинні знати, щоб знайти ціле?
- Хто може записати формулу для знаходження цілого?
- Розв’яжіть приклади, у яких треба знайти ціле. (Ці приклади записані на осінніх листочках, котрі нам у клас заніс вітерець.)
Перевірка (здійснюється з опорою на колір листка)
Проміжна рефлексія.
- Що вам допомогло вибрати правильні приклади?
- Як назвати результат додавання?
- Вам було важко додавати числа?
- Як ви додавали?
- Швидко і правильно розв’язали. Молодц
II. Розв’язування конкретно-практичних завдань
Завдання до уроку записані на дошці на осінніх листках.
Складання прикладів за двома лінійками.
- Яке завдання ви поставили б, дивлячись на ці лінійки? (Висловлювання дітей. Скласти приклади на додавання і віднімання.)
- На що слід звернути увагу, складаючи приклади?
(Діти виходять до дошки і показують, розповідають про спосіб виконання дій на на 2-ох лінійках.)
Обчислення прикладів за допомогою двох лінійок.
- Виберіть серед записаних прикладів ті, які усно розв’язати важко.
а-а 1+1 7+9 0+1 18+2
17-9 а-1 9-6 11-8 13+7
3+2 16+3 15-6 16-7 10+8
Перевірка.
Для перевірки завдання викликаються два учні, які вибрали однакові приклади.
Діти пояснюють виконання за допомогою лінійок.
Робота в зошитах.
- Чи можемо знайти ціле в цих казкових прикладах? Чому? Що нам може допомогти розв’язати ці приклади?
- Розв’яжіть приклади в зошиті. (Діти працюють в парах.)
- А зараз складіть 3 приклади самостійно. (Взаємоперевірка.)
Технологія «Броунівський рух».
- На осінніх листочках приклади на віднімання. Спробуймо обчислити їх усно.
Фізкультхвилинка
- Вітер колише дерева.
- Листочки крутяться, коли летять з дерева.
- Захоплюються красою осіннього лісу.
Додавання і віднімання за допомогою числової прямої.
Завдання за вибором.
- На дошці залишився листочок без завдання. Яке завдання ви хочете виконати? (Діти обирають.)
ІІІ. Створення ситуації розриву. Формулювання окремої навчальної задачі
– Приклад з 5 доданками зможете обчислити: 5+5+8+1+1=? Чому?
– Отже, яке завдання поставимо собі на наступний урок? (Знайти способи обчислення таких прикладів.)
ІV.Рефлексія
– Що сподобалося на уроці?
– Що нового відкрили для себе?
– Щоб хотіли зробити на наступному уроці?
– То яке завдання поставили для себе?
- Дякую. Молодці!
Немає коментарів:
Дописати коментар